WĘZEŁ MIŁOMŁYN PÓŁNOC ODDANY DO UŻYTKU

Od wczorajszego popołudnia kierowcy mogą w pełnym zakresie korzystać z węzła Miłomłyn Północ na budowanej drodze ekspresowej S7. Wraz z węzłem do użytku oddany został również 1 kilometr nowej drogi ekspresowej.

Rośnie zaawansowanie prac na budowanym odcinku drogi ekspresowej S7 Miłomłyn – Ostróda Północ. Obecnie kształtuje się ono na poziomie ok. 85%. Trwają  jeszcze prace na obiektach mostowych, przebudowy urządzeń obcych, prace ziemne poza korpusem drogi, roboty odwodnieniowe.

Do wykonania pozostała jeszcze część nawierzchni bitumicznych. Kierowcom został właśnie udostępniony w docelowym układzie węzeł Miłomłyn Północ wraz z kilometrowym odcinkiem nowej drogi. Umożliwi to dojazd do Miłomłyna i Wińca z każdego kierunku. Wcześniej, w związku z koniecznością dokończenia prac, łącznice tego węzła zostały zamknięte. Dojazd z drogi nr 7 do Miłomłyna i Wińca był możliwy przez węzeł Miłomłyn Południe. Obecnie węzeł będzie już funkcjonował w docelowych układzie, a dojazd do Miłomłyna i Wińca będzie możliwy z obu węzłów.

Budowa drogi S7 na odcinku Miłomłyn – Ostróda Północ obejmuje wykonanie 9,2 km  dwujezdniowej drogi ekspresowej. Wybudowane zostaną drogi serwisowe, obiekty inżynierskie oraz obiekty ochrony środowiska.  Wykonany zostanie remont wybranych dróg lokalnych. Do parametrów dwujezdniowej drogi ekspresowej zostaną przebudowane dwa węzły drogowe – „Miłomłyn Północ”, „Miłomłyn Południe”.

Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm Budimex SA z siedzibą w Warszawie oraz Ferrovial Agroman SA z siedzibą w Madrycie. Koszt zadania to 292,3 mln zł, planowany termin zakończenia – marzec 2017 r.

Źródło: GDDKiA

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.