TRAGICZNY WYPADEK W MIŁAKOWIE – 2 OSOBY ZGINĘŁY

W niedzielne popołudnie 24 lipca około godziny 16:30 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący osobowym Volkswagenem mężczyzna, zjechał samochodem z drogi i uderzył w drzewo. 

Dyżurny operacyjny powiatu po odebraniu zgłoszenia, z którego wynikało, że w zmiażdżonym pojeździe znajdują się trzy osoby nieprzytomne, zadysponował dwa zastępy pożarnicze z miłakowskiej ochotniczej straży pożarnej oraz dwa zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Morągu.

Strażacy na miejscu akcji zastali samochód osobowy, po uderzeniu w drzewo. W aucie znajdowało się dwóch mężczyzn oraz kobieta, którzy nie dawali oznak życia. Natychmiast przystąpiono do wykonania dostępu do poszkodowanych. Musiano użyć ratowniczych narzędzi hydraulicznych, przy pomocy których wycięto elementy karoserii pojazdu.

W pierwszej kolejności ewakuowano z rozbitego pojazdu kobietę. Po udzieleniu jej kwalifikowanej pierwszej pomocy przekazano ją ratownikom medycznym. Poszkodowaną w stanie ciężkim śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał do szpitala.

Niestety dwaj mężczyźni odnieśli rozległe obrażenia. Lekarz zespołu  Państwowego Ratownictwa Medycznego stwierdził u nich zgon.

tekst: G. Różański, zdjęcia: Ł. Zaniewski

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.