OSTRÓDA MA NOWEGO KOMENDANTA

W dniu 21 października 2016 odbyło się uroczyste zaprzysiężenie nowego komendanta KPP w Ostródzie.

Po oficjalnym odczytaniu rozkazu personalnego przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie o powołaniu na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie, nadkom. Marcin Danowski przyjął nowe obowiązki i stanął na czele władzy lokalnej policji. Wręczenia uroczystego aktu mianowania na stanowisko komendanta KPP w Ostródzie, dokonał Komendant Wojewódzki, inspektor Tomasz Klimek. Poprzednim funkcjonariuszem, który pełnił funkcję komendanta w KPP w Ostródzie był podinspektor Przemysław Rawa.

Nowy Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie, nadkom. Marcin Danowski, służbę w mundurze rozpoczął w 1995 roku w 10-tym Batalionie Desantowo-Szturmowym w Krakowie. Następnie przez prawie 10 lat związany był ze służba prewencyjna w strażach miejskich na stanowiskach m.in. komendanta w Ostródzie i zastępcy komendanta w Gdańsku. Służbę w Policji rozpoczął w 2008 roku, gdzie pracował kolejno w służbie prewencyjnej i kryminalnej. Pierwsze szlify oficerskie otrzymał w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu a następne w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Od 2015 roku zajmował stanowisko kierownika Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie oraz eksperta Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Ostatnio pełnił służbę jako Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ketrzynie.

Na uroczystości nie zabrakło przedstawicieli lokalnych instytucji państwowych, władz samorządowych, burmistrza miasta Morąg, burmistrza miasta Ostróda, burmistrza miasta i gminy Miłakowo, burmistrza miasta i gminy Miłomłyn, wójta gminy Łukta, wójta gminy Grunwald, wójta gminy Małdyty, wójta gminy Dąbrowno a także Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

 

red.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.