STARE JABŁONKI GOTOWE NA PUCHAR ŚWIATA

Stare Jabłonki gotowe na Puchar Świata

Na przełomie maja i czerwca elita siatkarek i siatkarzy plażowych ponownie zjedzie do Starych Jabłonek by rywalizować o punkty Pucharu Świata. Choć do rozpoczęcia turnieju VW Beach Pro​ Tour Warmia Mazury Challenge pozostał jeszcze tydzień, właściwie wszystko jest już gotowe do rozpoczęcia rywalizacji na boiskach wokół Hotelu ANDERS.

Zawody w Starych Jabłonkach są jednym z 8 turniejów kategorii Challenge rozgrywanych w ramach cyklu VW Beach Pro Tour. W turnieju głównym, z pulą nagród w wysokości 150 tysięcy dolarów, wezmą udział po 24 pary męskie i żeńskie – po 16 zespołów najwyżej sklasyfikowanych w rankingu oraz po osiem drużyn, które wywalczą miejsca w kwalifikacjach, które rozegrane zostaną 30 maja.

WALKA O IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W PARYŻU

Choć turniej na Warmii i Mazurach nie należy do najwyższej kategorii cyklu Elite, to ma duże znaczenie sportowe – będzie jedną z ostatnich szans na wywalczenie punktów rankingowych pozwalających na uzyskanie kwalifikacji na igrzyska olimpijskie.

Start w naszym turnieju będzie dla wielu siatkarek i siatkarzy plażowych jedną z ostatnich możliwości na uzyskanie przepustki do Paryża. Na listach startowych mamy naprawdę wielkie nazwiska, gwarantujące najwyższy poziom rywalizacji sportowej. Zobaczymy m.in. holenderski duet Brouwer/Meeuwsen – triumfatorów mistrzostw świata w Starych Jabłonkach w 2013 roku, utytułowanych Hiszpanów Herrera/Gavira, doskonale u nas znanego Łotysza Aleksandrsa Samoilovsa, a także naszych medalistów ubiegłorocznych mistrzostw świata – Michała Bryla i Bartosza Łosiaka. Wśród kobiet będziemy mogli podziwiać doskonałe Chinki Xue/Xia, czy mistrzynię olimpijską z Rio, Niemkę Laurę Ludwig, która zagra w duecie z Louisą Lippmann. Kibice na trybunach z pewnością najgłośniej dopingować będą jednak aktualne mistrzynie Polski – Jagodę Gruszczyńską i Aleksandrę Wachowicz – mówi dyrektor turnieju Tomasz Dowgiałło.

Z pozostałych biało-czerwonych zagwarantowany udział w turnieju głównym mężczyzn ma jeszcze para Piotr Kantor i Jakub Zdybek, a o awans powalczy w kwalifikacjach duet Maciej Rudol/Filip Lejawa. Wśród kobiet szanse na awans do turnieju głównego mają powracająca po urlopie macierzyńskim Kinga Wojtasik w parze z Katarzyną Kociołek oraz duety Ciężkowska/Łunio i Łodej/Kielak.

MOC ATRAKCJI POZASPORTOWYCH

Poza rywalizacją sportową na najwyższym światowym poziomie organizatorzy zapowiadają też wiele dodatkowych atrakcji.

Przy hotelowej plaży przygotowaliśmy cztery boiska, w tym stadion główny na 3 000 widzów. Właściwie wszystko jest gotowe i nie możemy się już doczekać przyjazdu pierwszych sportowców. Oczywiście w ostatnich godzinach przed startem będą jeszcze trwały prace, ale to już tylko taka kosmetyka przygotowująca do odebrania infrastruktury przez delegata technicznego – zapewnia Dowgiałło.

Tradycyjnie za oprawę artystyczną i prowadzenie imprezy odpowiadać będzie DJ Ucho, czyli Dariusz Ślęzak, a do kibicowania zagrzewać będą cheerleaderki z Flex Sopot.

Poza emocjami sportowymi zadbaliśmy także o atrakcje dla całych rodzin. Przygotowujemy wyjątkową oprawę na Dzień Dziecka – w sobotę 1 czerwca na scenie przy plaży odbędzie się konkurs młodych talentów „Kids Star”, w którym udział wezmą młodzi artyści z Warmii i Mazur. W niedzielę na plaży Hotelu Anders zagrają skrzypek Tomasz Dolski – finalista programu „Must Be The Music. Tylko muzyka” oraz raper i kompozytor Nowator, autor doskonale znanego naszej publiczności utworu „Z lewa do prawa” zaprasza Dowgiałło.

Wstęp na trybuny w czwartek i piątek będzie bezpłatny. Na decydujące mecze w sobotę i w niedzielę wstęp będzie biletowany, a do każdej wejściówki zakupionej przez dorosłego bilet dla dziecka (do 15 lat) można będzie kupić za symboliczne 1 zł.

Bilety dostępne na platformie eBilet.pl: https://bit.ly/4dLlkTY

Ramowy program VW Beach Pro​ Tour Warmia Mazury Challenge 2024:

Czwartek, 30 maja

9:00 – 20:00 Turniej Eliminacyjny Kobiet i Mężczyzn (48 meczów na 4 boiskach)

Piątek, 31 maja
8:00 – 20:00 Turniej Główny Kobiet i Mężczyzn (48 meczów na 4 boiskach)

Sobota, 1 czerwca

9:00 – 15:00 Turniej Główny Kobiet i Mężczyzn 

15:00 – 19:00 Ćwierćfinały Turnieju Kobiet Mężczyzn 

Niedziela, 2 czerwca

10:00 – 14:00 Półfinały Turnieju Kobiet i Mężczyzn (stadion główny)

15:00 – 19:00 Finały Turnieju Kobiet i Mężczyzn (stadion główny)

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.