NARODOWE CZYTANIE „QUO VADIS” W MORĄGU

Dziś w Morągu (ponieważ jutro są dożynki gminne)punktualnie o godz.11,00 rozpoczęło się Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, które zostało wybrane w internetowym głosowaniu. W 2012 roku był to „Pan Tadeusz”, w 2013- „Zemsta”, w 2014 Trylogia, w 2015-„Lalka”. Jak nam powiedziała Grażyna Sobieraj –„Ogólnopolska Akcja Narodowego Czytania rozpoczęła się pięć lat temu i co roku odbywa się pod patronatem Prezydenta RP. Po raz drugi, włączając się w tę akcję w Morągu spotykamy się poza murami szkół czy bibliotek, przestrzeni publicznej otwartej dla wszystkich morążan, aby zachęcić do czytania jak najwięcej osób. Celem akcji jest popularyzowanie dzieł ważnych w polskiej kulturze, wzmacnianie poczucia wspólnej tożsamości, a także promowanie kultury żywego słowa”.
W Morągu organizatorami akcji byli:
-Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu
-Morąski Dom Kultury
-Zespół Szkół Licealnych w Morągu
-Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu
-Gimnazjum nr 1 w Morągu
-Gimnazjum nr 2 w Morągu
Każdy z uczestników wspólnego czytania otrzymał podziękowanie oraz upominek ufundowany przez Księgarnię Wiedza w Morągu.
Podczas Narodowego Czytania sporym zainteresowaniem cieszył się również kiermasz książkowy, na którym można było również kupić nawet za symboliczną złotówkę różne książki, filmy czy płyty podarowane przez mieszkańców Morąga, a suma pieniężna uzyskana ze sprzedaży zasiliła konto morąskiej biblioteki i zostanie przeznaczona na zakup nowych tytułów.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.